יועץ בטיחות : תפקיד חשוב בשמירה על חיי אדם

תוכן עניינים

אנו בחברת שי אוחנה ממונה בטיחות מספקים לכם שירותי ייעוץ, כתיבת נהלים, ביצוע סקרי סיכונים, הכנת תוכנית והקמת מערך בטיחות לטיפול במפגעים ומניעתם. רוצים להתייעץ איתנו? צלצלו עכשיו! 054-7708833

החשיבות של תפקיד יועץ הבטיחות הולכת וגדלה בשנים האחרונות, ככל שגוברת המודעות לשמירה על בטיחות במפעלים, מוסדות חינוך, מסעדות ומקומות ציבוריים נוספים.

הצלחה במניעת מפגעים ותאונות אינה מתרחשת במקרה, אלא היא דורשת מודעות לנושא והשקעה באמצעי בטיחות שבסופו של דבר מגנים על כל מי שנמצא במקומות שבהם יש צורך בכך. בעבר מנהלים עסקו בתחום הבטיחות, אולם היום עושים זאת אנשי מקצוע, יועצי בטיחות, שמסייעים להם בכך.

מפגעים ותאונות במקומות עבודה שונים הם חלק ממהלך העבודה ולעיתים לא ניתן לשנות זאת. עם זאת, ניתן למזער את כמות התאונות או המפגעים באופן כללי באמצעות הדרכה וכלים שונים. יועץ בטיחות הוא איש מקצוע מיומן בתחום שמכיר את הסיכונים הרלוונטיים בכל מקום, ויודע כיצד אפשר להקטין אותם. הוא מגיע למפעל ומכין תוכנית בטיחות בהתאם לצרכים של המקום הספציפי אליו הוזמן כדי לבצע את עבודתו החשובה.

איזו עבודה עושה יועץ בטיחות כחלק מתפקידו?

יועץ בטיחות הוא האיש שאחראי על איתור סכנות ומפגעים וזה שמסייע למנהלים למזער או למנוע אותם לחלוטין. אלה הדברים העיקריים שהוא עושה כחלק מתהליך העבודה שלו:

  • נהלי בטיחות – כתיבתם נעשית בהתאם לאופי מקום עבודה והסיכונים הרלוונטיים לגביו. יועץ הבטיחות כותב את הנהלים ומעביר אותם למנהלים. אלה בתורם מעבירים את המידע לעובדים כדי שיישמו אותם.
  • עריכת סקרי סיכונים – יועץ הבטיחות מבצע סקרים כדי ללמוד את סביבה המפעל או המקום שבו הוא נמצא. לאחר מכן, הוא מתחיל לבנות תוכנית בטיחות שתטפל בממצאי הסקרים.
  • בניית תוכנית – בשלב זה, היועץ מנתח את הנתונים שאסף ובונה תוכנית בטיחות בהתאם לכך שתפקידה למזער את הסיכונים במקום. ביצוע התוכנית דורש לעיתים השקעה מצד בעל העסק. לדוגמה, התקנת מערכת כיבוי, מערכת אזעקה, פתחי אוורור ומילוט וכדומה.
  • הקמת מערך – לאחר שהתוכנית מוכנה, אפשר להתחיל להכשיר את המקום לעבודה בטוחה. מוקם מערך בטיחות בשוטף, וזה אומר שיהיו אנשים שיעסקו בכך באופן קבוע ויוודאו שדרישות התוכנית מתבצעות. יועץ הבטיחות עורך ביקורות אחת לתקופה כדי לבדוק שמערך הבטיחות פועל בצורה תקינה.

איך בוחרים יועץ בטיחות?

יועץ בטיחות הוא איש מקצוע שמגיע לרוב מבחוץ, ולכן לעיתים הוא גם מקבל סמכות גדולה כחלק מתפקידו. היועץ מגלה את נקודות התורפה ואת המפגעים הבטיחותיים, בונה מערך בטיחות בהתאם לצרכי המקום ומייעץ למנהלים כיצד לשפר את הבטיחות, איזה ציוד לרכוש, איך להיות מוכנים להתמודדות עם סכנות אפשריות ואיך לסייע לעובדים לבצע את העבודה בבטיחות מרבית.

יועץ הבטיחות צריך להיות בעל ניסיון משמעותי עם ראייה מקצועית בטיחותית וידע של נהלים ודרישות החוק. אם אתם צריכים ייעוץ בתחום כיבוי אש, היועץ חייב לדעת מהן הדרישות של מערך הכיבוי, ואם אתם מנהלי בית ספר, אתם צריכים יועץ שהוא מומחה בתחום הבטיחות במוסדות לימוד. הוא חייב לדעת את נהלי הבטיחות של משרד החינוך בצורה מעמיקה, ולהתעדכן באופן תמידי בשינויים שקורים.

אם אתם זקוקים ליועץ בטיחות מיומן ומנוסה, אנו בשי אוחנה ממונה בטיחות נוכל לספק לכם את שירותי הבטיחות הטובים ביותר. יש לנו ניסיון רב ומגוון בתחום, ונשמח להעניק לכם מהידע שלנו כדי לסייע לכם לשפר את רמת הבטיחות במקום שלכם.

דילוג לתוכן