הכשרות עובדים ותרגולים

תוכן עניינים

כאשר אנחנו רוצים לבנות בית או בניין אנחנו צריכים לקבל הרבה מאוד אישורים. אחד האישורים שהכי חשוב לקבל הוא אודות יציבות הקרקע. ביצוע סקר קרקע נועד לבדוק את הרכב הקרקע בה אנחנו רוצים לבנות את המבנה שלנו. חשוב לבצע את הבדיקה הזאת כי היא יכולה ללמד אותנו האם הקרקע שאנחנו רוצים לבנות עליה לא יציבה מספיק מבחינת המשקיעים וההרכב שלה. אם למשל מוצאים בסקר שיש בקרקע הצטברות גדולה של נוזלים ומי תהום אז זה סימן שאי אפשר לבנות בקרקע זו מבנה.

אזהרה

מה זה סקר קרקע?

סקר קרקע הוא סקר שנועד לבדוק את הרכב הקרקע ולדעת האם יש בה הצטברות של נוזלים, זיהומים או שינויים בנדידת הקרקע. סקר זה חשוב מאוד והוא נעשה על ידי מהנדס מומחה. כאשר אנחנו מבצעים בדיקת סקר לקרקע אנחנו למעשה בודקים אם בטוח מספיק לבנות עליה בניין והאם הבניין שנבנה עליה לא יקרוס או ייסדק בגלל תזוזות או משקיעים שיש בקרקע.

הסקר יסייע לנו להיות בטוחים שהבית שלנו יהיה בטוח ולא יהיו בו תזוזות או סדקים. הבטיחות של הבית שלנו חשובה מאוד והיא יכולה לאפשר לנו ליהנות מאיכות חיים גבוה יותר בבית הפרטי שלנו לאורך זמן רב.

מה בודקים כשעורכים סקר קרקע?

כאשר עורכים סקר קרקע בודקים למעשה את הרכב הקרקע ואת היציבות של הקרקע. בדיקה זו חשובה מאוד כי היא יכולה לומר לנו האם יש בקרקע חומרים מזהמים או הצטברות של משקיעים. עוד בודקים עד כמה הקרקע דחוסה והאם היא דחוסה מספיק בשביל שיבנו עליה בית או בניין. כאשר הקרקע חולית מאוד וגרגרית אז קשה מאוד לבנות עליה מבנים וזה יכול להיות אפילו מסוכן במיוחד אפילו אם יש בה הצטברות גדולה מאוד של משקיעים.

איך סקר קרקע קשור לקבלת אישורי בניה לפרויקט?

סקר קרקע קשור בקשר ישיר לקבלת אישורי בניה לפרויקט. כאשר אנחנו רוצים לקבל אישור בניה לפרויקט בניה שלנו אנחנו חייבים לבצע בו בדיקה כמו סקר של הקרקע. בדיקה זו תלמד אותנו האם הקרקע בה אנחנו רוצים לבנות את המבנה שלנו יציבה מספיק וחזקה מספיק בשביל להחזיק בניין או בית לאורך שנים רבות. בכל קרקע יש תזוזות במשך הזמן אך כאשר אנחנו בודקים את הקרקע אנחנו עושים זאת במטרה לוודא שתזוזות אלו לא גדולות מאוד ולא משמעותיות.

לאחר שנקבל את תוצאות הסקר של הקרקע אנחנו יכולים לקבל מהמעוצה המקומית אישור לבניית הפרויקט שלנו. אישור זה יאפשר לנו לבנות את הבית או את הבניין שלנו. חשוב מאוד לבצע סקר לקרקע כי ללא סקר זה אנחנו יכולים לבנות בית על קרקע שיכולה לנוע ויכולה לגרום לזעזוע בבית שלנו ולהתפרקות שלו.

דילוג לתוכן