ייצור ארונות כיבוי אש

ארונות כיבוי אש הם אביזרים הנמצאים למעשה בכל בניין תעשייתי, מוסדי או ציבורי, אביזרים כה נפוצים שלפעמים למרות הצבע האדום הבולט שלהם הם “נעלמים” במרחב מרוב שאנחנו רגילים לזה שהם נמצאים שם. אך בפועל מדובר על אביזר בטיחות חשוב ומהותי בבניין, כזה שתמיד צריך להיות במודעות וגם כמובן במצב תקין, נגיש ובטיחותי – למקרה המסוכן בו תפרוץ שריפה. נסביר לגבי ייצור ארונות כיבוי אש והיבטי הבטיחות של אביזר בטיחות המוגדר חובה כמעט בכל פרויקט בנייה גדול.

ייעודם של ארונות כיבוי אש

תפקידם הבסיסי והחשוב כל כך של ארונות ציוד כיבוי אש הוא לספק מענה מהיר, זמין ויעיל לכיבוי שריפה או התלקחות של אלמנטים למיניהם במבנה או באתר – כאשר הסיבה שמדובר על ארון ייעודי ומיוחד היא כמובן כדי להגן על ציוד כיבוי האש המאוחסן בתוכם, כך שיהיה שמיש ואפקטיבי במקרה חירום.

בזמן שריפה הפורצת במקום, יש חשיבות מכרעת לביצוע פעולות כיבוי מהירות ואיכותיות. אין זמן להתחיל לחפש במחסן ציוד כיבוי, להבין איפה ברז המים או המטף הקרובים ובאופן כללי לבזבז זמן על איסוף וחיבור כל האלמנטים הדרושים לכיבוי שריפה – הכל צריך להיות במקום אחד, מוגן, ייעודי ונגיש במהירות במקרי חירום. ארונות כיבוי אש מספקים בדיוק את זה!

ארון כיבוי האש מכיל בתוכו ציוד שכל הזמן פעיל ושמיש לצורך כיבוי אש שפרצה במקום – גלגלת מיוחדת של צינור כיבוי אש ייעודי שתמיד מחובר ישירות לצנרת ולברז מים ו/או מטף כיבוי אש מתאים ושאר ציוד כיבוי אש בהתאם לגודל הארון ודרישות הבטיחות באתר הספציפי.

באופן הגיוני ומתבקש, ארון כיבוי אש חייב להיות חסין לאש ומותקן במיקום נוח ויעיל לתפעול ציוד הכיבוי. בנוסף, ארונות מתכת (או פיברגלס במקרים מסוימים) אלו צבועים באדום חזק וחייבים להיות בולטים ונגישים, כדי שאף אחד לא יפספס אותם ויהיה קל להגיע אליהם במקרה חירום.

איפה רואים ארונות כיבוי אש?

הלכה למעשה, בכל מקום. היום תקני הבטיחות, בדגש כמובן על תקני בטיחות באש, כמו גם תהליכים של רישוי עסקים וכיוצא באלו, מגדירים כחובה התקנת ארונות כיבוי אש תקניים ועם כל הציוד הדרוש. לכן, כמעט בכל הפרויקטים בענף הבנייה נראה ארונות כאלו, כי חובה להתקינם מבחינת עמידה בתקנים וקבלת אישורי אכלוס וגם מן הסתם כי באמת ובתמים מדובר על אביר בטיחות חשוב ביותר.

ארונות לצינורות כיבוי אש מותקנים במפעלים, מבני ציבור, מבנים חקלאיים ותעשייתיים, מחסנים, בבנייני דירות, בנייני משרדים, מבנים מסחריים – ברוב מוחלט של הפרויקטים בבנייה למעט בתים פרטיים.

איך מייצרים ארונות ציוד כיבוי אש

בגלל שמדובר על תחום מרכזי וחשוב בבטיחות, כל ארון כיבוי אש חייב לעמוד בתקנים הישראליים המתאימים ובדרישות החוק והבטיחות בהקשר לכיבוי אש ובטיחות – בדיוק מסיבה זו ארונות אלו לרוב נראים פחות או יותר אותו הדבר. 

דילוג לתוכן