איך לשמור על בטיחות העובדים בעת ביצוע עבודות עפר מורכבות?

תוכן עניינים

בעת ביצוע עבודות עפר ובנייה, אחד הנושאים החשובים ביותר לאכיפה הוא בטיחות העובדים. במאמר זה נרחיב אודות שמירה על בטיחות העובדים שלכם בעת ביצוע עבודות שונות, כמו למשל ביצוע עבודות עפר. התחילו לקרוא.

מהן עבודות עפר מורכבות?

עבודות עפר כוללות פעולות מורכבות רבות שתפקידן להכין את הקרקע טרם בניית מבנה כלשהו או טרם העברת תשתית זו או אחרת. עבודות עפר יכולות לבוא לידי ביטוי בחפירה של תשתיות שונות למטרת בנייה, חפירה למטרת הנחת תשתית חשמל או אינסטלציה. בנוסף, במסגרת עבודות עפר העובדים נדרשים פעמים רבות לביצוע פעולות שונות באמצעות ציוד הנדסי כבד, פעולות שעיקרן הזזה וסילוק של עפר בכמות גדולה, סילוק של מכשולים שונים מאותו השטח אשר אותו מכינים לבנייה או תשתית, כמו למשל סילוק של שורשי עצים וסלעים גדולים. במהלך עבודות עפר מורכבות פעמים רבות מתבצעים גם קידוחים בקרקע למטרת קיבוע יסודות המבנה, הנחה של עמודי ברזל, סלילה וריבוד של כבישים הקמת סוללות עפר, חפירת תעלות ייעודיות למטרת ניקוז והידוק דינמי של הקרקע והרשימה עוד ארוכה.

אי שמירה על בטיחות עובדים יכולה להוביל לאסון

כל אותן פעולות שתוארו ומתבצעות במהלך עבודות חפירה מורכבות יכולות להפוך בנקל לאסון וזאת אם העובדים אינם שומרים על כללי הבטיחות והחברה אשר אחראית על ביצוע עבודות עפר מורכבות אינה מתכננת כראוי כיצד לשמור על בטיחות העובדים ומציידת אותם בציוד המתאים. לצערנו, ניתן לשמוע על תאונות רבות המתרחשות משום אי הקפדה ותכנון לקוי של תכנית לאכיפת בטיחות העובדים באתר. מכאן נשאלת השאלה: אז מה ניתן לעשות?

הפתרון – מסתמכים על מומחה בתחום בטיחות עובדים

ישנם צעדים רבים בהם ניתן לנקוט בכדי לשמור על בטיחותם של העובדים בעת ביצוע עבודות עפר. נכון להיום רוב החברות אשר חולשות על תחום ביצוע עבודות עפר, מנהלי פרויקטים בתחום הבנייה וקבלנים מעדיפים לפנות ישירות אל מומחה בתחום בטיחות עובדים בעת ביצוע עבודות עפר, וזאת במקום האלטרנטיבה שעיקרה ללמוד את התחום באופן עצמי ובהתאם לתכנן וליישם את נהלי הבטיחות.

פנייה אל יועץ בטיחות עובדים תוביל לבניית תכנית מסודרת לשמירה על בטיחות העובדים בעת ביצוע עבודות עפר מורכבות. מומחה זה אשר מכיר את כל הנהלים והתקנים בתחום בטיחות עובדים גם יוכל לחלוש על כל הקשור אל העברת הדרכות בטיחות בעבודה. פנייה אל מומחה זה ויישום הדברים תבטיח לכם שמירה על בטיחות העובדים שלכם בעת ביצוע עבודות עפר מורכבות.

דילוג לתוכן